Ankara Mor Mekan’da feminist özsavunma atölyesi 18-19 Ocak’da

Ankara Mor Mekan'da feminist özsavunma atölyeleri devam ediyor. Atölye 18- 19 Ocak tarihinde pandemi koşullarına uygun şekilde yüz yüze Mor Mekan'da gerçekleştirilecek. Kayıt için son tarih 15 Ocak Cuma

Ankara Mor Mekan’da feminist özsavunma atölyesi 18-19 Ocak’da

Şiddet her yerde; evde, sokakta, iş yerinde, otobüste. Pandemiyle birlikte hayatımızdaki şiddet daha da yaygınlaştı. Bizlerse özgür ve özerk kadınlar olarak yaşamak; kendi hayatlarımızın; kendi kararlarımızın; kendi bedenlerimizin ve kendi geleceğimizin sahibi olmak istiyoruz.

Bunun için önce şiddetin kaynağını saptamalı; güvenliğimizi pekiştirecek yeteneklere sahip olduğumuza inanmalı ve bu yetenekleri geliştirmeliyiz. Cinsiyetçi yaklaşımları saptayabilir, fark edebilir ve reddedebiliriz. Özsavunma şiddetin kaynağına ulaşılması ve ona son verilmesi için gerekli olan tüm araçlar, yaklaşımlar ve tepkilerdir. Kendimizi sevmek, kendimize saygı duymak, gerektiğinde kendi sınırlarımızı çizmek ve özerk varlığımızı savunmaktır. Genç, yaşlı, korkak, cesur demeden bunları birbirimizden öğrenebilir; kolektif bir feminist özsavunma bilincini yaratabiliriz. Çünkü yalnız değiliz. Çünkü kadınlar birlikte güçlü!

Şimdi feminist özsavunma atölyeleriyle kendi hayatımıza sahip çıkıyoruz.

Feminist özsavunma atölyemiz, hayatımızı denetim altına almaya çalışan erkek şiddetine karşı feminist öz-bilinç, öz-saygı ve özerklik bilincimizi ve yeteneklerimizi öz-deneyimlerimizden yola çıkarak geliştirmeyi hedefleyen kişisel, zihinsel ve pratik çalışmaları kapsayan bir içeriğe sahiptir.

Atölye pandemi koşullarına uygun şekilde yüz yüze Ankara Mor Mekan’da gerçekleştirilecektir. İlk atölyemiz pazartesi ve salı günleri (18-19 Ocak) olacaktır. Lütfen atölyeye hangi saat aralığında katılmak istediğinizi aşağıda belirtin, kayıtlar tamamlandıktan sonra tercihlerinize göre atölye gruplarını oluşturacağız ve sizlere bilgi vereceğiz.

Atölyeye son kayıt tarihi 15 Ocak Cuma günü. Lütfen katılmak istiyorsanız bu tarihe kadar formu doldurun.

Yorumlar