Kadınlar tartışıyor: Pandemi sonrası kentler

AVM'ler açılıp, "anormal normalleştirilirken", kadınlar tartışmaya devam ediyor.  Bu kez tartışmamızın odağında pandemi sonrası kentler var.

Kadınlar tartışıyor: Pandemi sonrası kentler

AVM’ler açılıp, “anormal normalleştirilirken”, kadınlar tartışmaya devam ediyor.  Bu kez tartışmamızın odağında pandemi sonrası kentler var. Kamusal-tarihsel varlıklarımızın yağmalanmasında da, büyük kalabalıklarımızla girdiğimiz mücadelelerimiz de başlıca odaklardan birini oluşturan kentler yeniden açılan AVM’leriyle,  devam eden mega projeleriyle, ulaşılmaz şehir hastaneleri ve rantçı “pandemi hastaneleriyle”, birikmiş kira borçlarımızla, hiç durmayan çarkları ve kalabalıklara yasaklı kamusal mekanlarıyla pandemi ortamında kadınlar için nasıl bir hayatı biçimlendiriyor? Yeniden açılan AVM’ler hepimiz için hangi tehditleri barındırıyor? Kent hakkı, konut/barınma hakkı ve kamusal mekanda bulunma hakkı pandemi sonrası “yeni normalde” ne anlama geliyor? Ev-balkon- semt-mahalle-kamusal mekan/meydan “yeni normalde” hangi yeni taleplere, mücadelelere ve yakınlaşmalara gebe? Pandemi sürecinde yaygınlaşan “kira grevleri” ne talep ediyor, nasıl örgütleniyor?

Ucundan kenarından tartışmaya başlıyoruz.

18 Mayıs Pazartesi, 20.00

Cihan Uzunçarşılı Baysal (Kent hakkı aktivisti)

Gül Köksal (Kent hakkı aktivisti)

Pınar Hocaoğulları (Politeknik gönüllüsü)

Etkinliğimiz YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın linkine ulaşmak için lütfen aşağıdaki katılım formunu doldurun.

Yorumlar