Karantinada Dayanışma/Danışma: Kadın Avukatlar Yanıtlıyor

"Kadın Avukatlar Yanıtlıyor" zoom etkinliğimiz artık Youtube üzerinden canlı yayın şeklinde devam edecek. "Kadın Avukatlar Anlatıyor" canlı yayın serimizde bu hafta Av. Pınar Çelik Arpacı İstanbul Sözleşmesi'ni anlatıyor ve sorularımızı yanıtlıyor."

Karantinada Dayanışma/Danışma: Kadın Avukatlar Yanıtlıyor

Koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle büyük bir çoğunluğumuzun evlere kapandığı bu süreçte ev, biz kadınlar için her zaman en güvenli yer olmayabiliyor. Tüm dünyada karantina sürecinde kadına yönelik şiddetin arttığı ve şiddete karşı mekanizmalara erişmekte kadınların ciddi güçlükler çektiği bir gerçek. Devletin henüz kadına yönelik şiddete karşı acil eylem planı hazırlamamış ve önlemler almakta gecikmiş olduğunu görüyoruz.

Bu süreçte kadın avukatlar olarak dayanışma ruhuyla her Perşembe saat 16.00’da kadınların sorularını yanıtlıyoruz.

“Kadın Avukatlar Yanıtlıyor” zoom etkinliğimiz artık Youtube üzerinden canlı yayın şeklinde devam edecek. “Kadın Avukatlar Anlatıyor” canlı yayın serimizde bu hafta Av. Pınar Çelik Arpacı İstanbul Sözleşmesi’ni anlatıyor ve sorularımızı yanıtlıyor.”

Not: İçerisinde bulunduğunuz acil bir şiddet durumu varsa lütfen 155 Polis, 156 Jandarma, 183 Sosyal Destek hatları üzerinden bildirimde bulununuz. (Telefon edemeyecek durumdaysanız KADES uygulamasını telefonunuza indirerek bildirimde bulunabilir ve polisin gelmesini sağlayabilirsiniz.)

 

Yorumlar