Feminist Özsavunma Atölyeleri Başlıyor

Kadın Savunma Ağı Türkiye genelinde feminist öz savunma atölyelerine devam ediyor. 4 hafta boyunca Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olan atölyelere katılım ücretsizdir.

Feminist Özsavunma Atölyeleri Başlıyor

Kadın Savunma Ağı Türkiye genelinde feminist özsavunma atölyelerine devam ediyor. 4 hafta boyunca Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olan atölyelere katılım ücretsizdir.

Feminist özsavunma atölyeleri, hayatımızı denetim altına almaya çalışan erkek şiddetine karşı feminist öz-bilinç, öz-saygı ve özerklik bilincimizi ve yeteneklerimizi öz-deneyimlerimizden yola çıkarak geliştirmeyi hedefleyen kişisel, zihinsel ve pratik çalışmaları kapsayan dört haftalık bir içeriğe sahiptir ve her oturum 2,5 saat sürmektedir.

Atölye programı:

1. Hafta :
Tanışma ve giriş: Toplumsal cinsiyet, patriyarka (ataerki) nedir, kimliğimizi, hayatımızı, duygu, düşünce ve davranışlarımızı nasıl belirliyor; bizi nasıl şiddete açık hale getiriyor?

2. Hafta :
Şiddet nedir; güç ve iktidar nedir; şiddet ve güvenlik konusundaki mitler; bedenle, nefesle, sesle hayır diyebilir miyiz?

3. Hafta :
Hayır hayır demektir! Özerkliğimizi savunmak ve sınır çizmek için zihinsel ve bedensel çalışmalar

4. Hafta :
Feminist özsavunma için beden çalışmaları. Değerlendirme

Kayıt yaptırmak için lütfen formu doldurunuz.

Yorumlar