Savunmayı Savunuyoruz, Gerçek Adalet İstiyoruz! #AvukatımınYanındayım

Savunmanın özgürlüğü için, gerçek adalet hakkımız için baroların iktidar eliyle baskı altına alınmasına karşı çıkıyoruz. Adalet ve eşitlik mücadelemizin kadın avukatlarıyla dayanışmaya 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Meydanı’na gidiyoruz.

Savunmayı Savunuyoruz, Gerçek Adalet İstiyoruz! #AvukatımınYanındayım

Kadınlar olarak çoklu baro sistemi adıyla savunmaya yönelen saldırılara karşı avukatlarımızın yanındayız. Baroların Kadın Hakları Merkezleri erkek adalet değil gerçek adaleti sağlamak için adliyelerde hep yanımızda oldular. Çocuk Hakları Merkezleri üstü örtülmeye çalışılan çocuk istismarı davalarının üstüne gittiler. Doğa katliamı davalarında Çevre Hakkı Komisyonları açtıkları davalar ile yaşamı savundular. Barolar insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ve çevre hakları savunucularıdır.

Savunmanın özgürlüğü için, gerçek adalet hakkımız için baroların iktidar eliyle baskı altına alınmasına karşı çıkıyoruz. Yıllarca erkek adalete karşı gerçek adalet mücadelesini birlikte yürüttüğümüz kadın avukatlarımızla dayanışmaya 30 Haziran Salı günü saat 12.30’da Çağlayan Meydanı’na gidiyoruz.

Yorumlar