Mamak Kadın Savunma Ağı’nın mücadelesi sonuç verdi: İstismarcı Emrah Metin 13 yıl ceza aldı

Bir çocuğu istismar eden Emrah Metin'in peşini bırakmayan Mamak Kadın Savunma Ağı ve davayı takip eden avukatların ısrarlı mücadelesi Emrah Metin'in 13 yıl ceza almasını sağladı.

Kasım 2018’de Emrah Metin Müzik Merkezi’nde 15 yaşında bir çocuk Emrah Metin tarafından istismar edilmişti. Çocuğu istismar eden, bir öğretmenin öğrencisine söylemeyeceği sözler içeren mesajlar atan Emrah Metin, kendisine iftira atıldığını dile getirmişti. Bunun üzerine aile şahsın ceza alması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, Mamak Kadın Savunma Ağı ve davayı takip eden avukatlar sürecin takipçisi olmuştu.

İstismarcı Emrah Metin’in peşini bırakmayan Mamak Kadın Savunma Ağı ve davayı takip eden avukatların ısrarlı mücadelesi sonuç verdi. Emrah Metin çocuk istismarından 12 yıl, tacizden 1 yıl olmak üzere toplam 13 yıl cezaya mahkum edildi.

İstismarcı “Bizim mahalleden” olunca istismara sessiz kalmak, aklamaya çalışmak; Ensar Vakfı’ndaki istismar için “Bir kereden bir şey olmaz” diyenlerle aynı noktada bulunmaktır. Bu davanın sonucu istismarı aklamak isteyen herkese kadın mücadelesinin cevabıdır. Hiçbir istismarcının yaptığı yanına kar kalmayacak. Mücadele ederek kadınlar ve çocuklar için özgür, eşit ve güvenli bir yaşamı bizler yaratabiliriz.

Biliyoruz ki hukuk mücadelemiz de hâlâ bitmedi. Devam eden aşamalarda da Mamaklı kadınlar olarak davanın takipçisi olacağız. Kadınlar yaşam alanlarını savunacak, hiçbir tacizciye, istismarcıya sessiz kalmayacaktır. Erkek adalete karşı gerçek adaleti savunan, her yerde “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” diyen kadınların direngenliği ve kararlılığı ile nihayet bulan bu davada da gördük ki, erkek egemen sisteme karşı kadınlar birlikte güçlü!

Yorumlar