Konuşan Gazete Sokakta. İstanbul’dan Hatay’a ses olduk

Kadın Savunma Ağı'nın Ekim ayında Hatay'da başladığı Kadın Medya Atölyesi’nin ürünü olan Duvar Gazetesi İzmir’in ardından bu kez de İstanbul’da sokaktaydı. İktidarın öyküsüne karşı Hataylı kadınların öyküsünü, Hataylı kadınların haberlerini Kadıköy’den duyurduk.

Konuşan Gazete Sokakta. İstanbul’dan Hatay’a ses olduk

Kadın Savunma Ağı’nın Ekim ayında Hatay’da başladığı Kadın Medya Atölyesi’nin ürünü olan Duvar Gazetesi İzmir’in ardından bu kez de İstanbul’da sokaktaydı.

23 Ocak 2024 Salı günü “Konuşan gazete sokakta. İstanbul’dan Hatay’a ses oluyoruz” diyerek Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda gazetemizde yer alan haberleri canlandırdık. Bir yanda iktidar medyasının yalanlarının söylendiği bir televizyon ekranı, diğer yanda Hataylı kadınların gündelik hayatları içinden yazdıkları haberler vardı.

Depremin birinci yılına sayılı günler kala deprem bölgesindeki sorunları, barınamamayı, sağlık hizmetlerine ulaşamamayı, her yağmur yağdığında sular içinde kalmayı, enkaz yığını içinde yaşamayı anlattık. Söylenenlerin yalan olduğunu, depremzedelerin yaşadıklarının ana akım medyada yayınlanmadığını teşhir ettik.

İktidarın öyküsüne karşı Hataylı kadınların öyküsünü, Hataylı kadınların haberlerini Kadıköy’den duyurduk. İnsanlar ilgiyle izlerken bir yandan da fanzinlerimizi aldılar.

Konuşan gazete videomuzu youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz. Hatay Kadın Medya Atölyesi çalışmalarına devam edecek.