Kadınlar tartışıyor: Yeni Normalde Yapılan Saldırılar

"Yeni Normal" de saldırılar hızlıca devam ediyor. Bir yandan Kıdem Tazminatı'na el koyma girişimleri, bir yandan kadınlar için yaşamsal önem taşıyan İstanbul Sözleşmesi'nin iptali çabaları.

“Yeni Normal” de saldırılar hızlıca devam ediyor. Bir yandan Kıdem Tazminatı’na el koyma girişimleri, bir yandan kadınlar için yaşamsal önem taşıyan İstanbul Sözleşmesi’nin iptali çabaları.

Geçtiğimiz günlerde AKP MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile İstanbul Sözleşmesi’nden tek taraflı fesih ya da bazı maddelerce üzerinde çalışma yapılması haberleri basında yer aldı. Türkiye’nin 2014 yılında çekincesiz imzaladığı uluslarası bir sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi, devletlere kadın-erkek eşitliğini tanıma, kadına yönelik şiddeti önleme, kadınları her türlü şiddet ve ayrımcalıktan koruma, kadına yönelik şiddeti etkin bir şekilde kovuşturma ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için topyekün politika üretme yükümlülüğü veriyor.

“Yeni Normal” ‘de kadın düşmanı, kent-doğa düşmanı saldırılar durmadan devam ediyorken, kadınlar tartışmaya devam ediyor. YouTube üzerinden canlı yayınlanacak söyleşide kadınlar, Disk Basın – İş’den Özge Yurttaş ile Kıdem Tazminatı’nın önemini, Toplumsal Hukuk’tan Av. Sevinç Hocaoğulları  ile de İstanbul Sözleşmesi’ne yapılan saldırıları ve sözleşmenin kadınlar için nerede durduğunu tartışacak.

Kıdem Tazminatı nedir?

Kadınlar Kıdem Tazminatı’nın neresinde?

İstanbul Sözleşmesi nedir?

İstanbul Sözleşmesi ve Kıdem Tazminatı ilişkisi nasıl?

20 Temmuz Pazartesi, 21.00

Av. Sevinç Hocaoğulları ( Toplumsal Hukuk)

Özge Yurttaş (Disk Basın – İş)

Etkinliğimiz YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacaktır. 

Yorumlar