Kadın Savunma Ağı etkinliklerinde bu hafta (13 Nisan – 19 Nisan)

Korona günlerinde de Kadın Savunma Ağı etkinlikleri devam ediyor. Katılmak istediğiniz etkinlikler için formları doldurarak kayıt olabilirsiniz

Kadın Savunma Ağı etkinliklerinde bu hafta (13 Nisan – 19 Nisan)

Yoga Atölyesi

Koronavirüs salgını sonrasında, İstanbul Mor Mekan’da yaptığımız Yoga Atölye’sini online olarak yapma kararı aldık. Zoom adlı uygulama üzerinden yapacağımız atölyeye kayıt olmak için formu doldurduktan sonra yönerge ve katılım linkini ulaştırabilmek için iletişime geçilecektir.

Yoga Atölyesi’ne katılmak için tıklayınız

Şiir – Şarap Gecesi

Her çarşamba gecesi buluştuğumuz “Online Şiir Şarap Gecemize” bu hafta Birhan Keskin’in şiirlerini konuk ediyoruz. Birhan Keskin’in hayatını, eserlerini konuşacağız, raflarımızdan çıkardığımız kitaplarımızla 15 Nisan Çarşamba akşamı 21.00’da şiirler okuyacağız.

Şiir-Şarap Atölyesi’ne katılmak için tıklayınız

Cinsel Sağlık Atölyesi

Uzman Dr. Irmak Saraç’ın katılımıyla kadın cinselliği ve sağlığını konuşuyoruz.

Pandemi salgını nedeniyle zorunlu olmadıkça hastaneye gitmiyoruz ancak kadın sağlığı ile ilgili bir hekime danışma ihtiyacı hissettiğimiz bir çok konu var. Çalışmak zorunda kalan, evde karantina olan tüm kadınların cinsel sağlıkla ilgili ihtiyaçlarının karşılanması oldukça güç.

Bizler de Kadın Savunma Ağı Kadın Sağlığı Çalışma Grubu olarak sağlık atölyelerimizi sosyal iletişim ağlarıyla devam ettireceğiz.

Kadın cinselliğiyle ilgili merak ettiklerimizi
Vajinal akıntıntılardan, enfeksiyonlara
Cinsellikten, korunma yöntemlerine
Menstrüal düzenimizden, menopoza sorularımızı uzman hekime sorarak birlikte kadın cinselliğini ve sağlığını konuşacağız.

Cinsel Sağlık Atölyesi’ne katılmak için tıklayınız

Bir Varmış Bir Yokmuş Çocuk Atölyesi

Çocuklar için yapacağımız atölyelerde cumartesi günleri 10-13 yaş aralığı için saat 13.00’da, 10 yaş altı için saat 14.00’da zoom etkinliklerinde buluşuyoruz.

Çocuk Atölyesine katılmak için tıklayınız

Ursula Le Guin Okumaları

Her hafta grubun belirleyeceği Ursula’nın bir kitabını okuyup üzerine feminist sohbetler yapacağız.
Kitapları okumanız tartışmalara katılabilmek için iyi olur. Ancak kitabı okumadım yine de gelmek istiyorum derseniz tabii ki yine katılabilirsiniz. Dinlemek de aktif bir katılım biçimidir.

Ursula Le Guin okumalarına katılmak için tıklayınız

Yorumlar