Kadın Savunma Ağı 25 Kasım çalışmalarına devam ediyor

“Birbirimizden güç alıyoruz, örgütlenip haklarımızı savunuyoruz. Çıkıp iki oda bir salondan haykırıyoruz: Birbirimizi eşit, özgür ve hayatta istiyoruz. 25 Kasım’da sokaktayız.” diyen Kadın Savunma Ağı illerde çalışmalarına devam ediyor.

“Çıkıp iki oda bir salondan haykırıyoruz; en büyük silahımız dayanışmamız. Birbirimiz için yapacaklarımız var: Erkek şiddetine karşı birbirimizi savunalım. Hiçbir kadın şiddet karşısında tek başına kalmasın.” diyen Kadın Savunma Ağı il il 25 Kasım örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. Kent meydanlarında, pazar yerlerinde broşürlerini dağıtarak, Ankara ve İstanbul Mor Mekan’da atölyelerde yan yana gelerek 25 Kasım’da sokaklara çağrıyor.

BURSA Nilüfer’de broşür dağıtımı

Bursa Kadın Savunma Ağı, Nilüfer’de 25 Kasım broşürlerini dağıtarak, 25 Kasım Çarşamba günü saat 18.30’da Fomara Meydanı’na çağrı yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

İSTANBUL Masal Gecesi

İstanbul Kadın Savunma Ağı, Sarıyer’de Betül Handan Dallı ile “Kadim Gelenekten Kadın Masalları” anlatılan masal gecesinde buluştu.

Avcılar’da basın açıklaması

Kadın Savunma Ağı’nın da içinde bulunduğu Avcılar Kadın Platformu, Avcılar Marmara Caddesi’nde 25 Kasım bildirisi dağıtırken bir erkeğin “Canımı sıkma, polise de güvenme.” tehdidine karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

MERSİN broşür dağıtımı

Mersin Mezitli Kadın Üretici Pazarı’nda kadınlarla buluşan, sohbet ederek 25 Kasım ve İstanbul Sözleşmesi broşürleri dağıtan Kadın Savunma Ağı, “Kadınları yaşamımızdaki erkek şiddetine karşı hayatlarımızı savunmak için birlikte savunma ağlarını kurmaya çağırıyoruz. 25 Kasım’da saat 18.00’da Kushimato Sokağı’nda buluşuyoruz. Birbirimizi eşit, özgür ve hayatta istiyoruz.” diyerek çağrıda bulundu.

 

 

 

 

 

ANKARA Mor Mekan’da atölyeler

Kadın Savunma Ağı, Mor Mekan’da şiir-şarap gecesinde bir araya geldi. “Füruğ Ferruhzad’ın” şiirlerini okuyarak hayatından, kadınların edebiyat dünyasında yaşadığı zorluklardan bahsetti. Feminist özsavunma atölyesi ile erkek şiddetine karşı mücadelenin yöntemlerini, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini, “Hayır” demeyi, özel alan ihlali karşısında sınır çekmeyi konuşarak Mor Mekan’da haftayı tamamladı.

Kızılay Meydanı’nda broşür dağıtımı

Kadın Savunma Ağı, Kızılay Meydanı’nda buluşarak 25 Kasım broşürlerini dağıttı. Çankaya Belediyesi önünde saat 18.00’da buluşuyoruz çağrısını yaptı.

Dikmen’de kadın sağlığı atölyesi

Kadın Savunma Ağı İlker Mahallesi’nde Nazan Karacabey yürütücülüğünde kadın sağlığı atölyesi yaptı. Kadınlar deneyimlerini paylaştı, cadılardan beri ellerinde tuttukları sağlık ve şifacılık bilgisini erkeklerin elleriyle kadınlardan çalarak nasıl endüstriyelleştiğini konuştu.

 

 

Yorumlar