Kadın Savunma Ağı 25 Kasım çalışmalarına başladı

Bu yıl salgın koşullarında “Kelebekler” her yerde uçsun, kadına yönelik erkek – devlet şiddetine karşı sesimiz her yerde yankılansın ve birleşsin istiyoruz." diyen Kadın Savunma Ağı illerde çalışmalarına başladı.

“Birbirimizden güç alıyoruz, örgütlenip haklarımızı savunuyoruz. Çıkıp iki oda bir salondan haykırıyoruz: Birbirimizi eşit, özgür ve hayatta istiyoruz. 25 Kasım’da sokaktayız.” diyen Kadın Savunma Ağı illerde çalışmalarına başladı.

Pandemi ile birlikte artan kadın cinayetlerine, ev ve bakım yükünün kadınların üzerine yıkılmasına, işten çıkarılmalara, cezasızlığa karşı kadınlar bu senede 25 Kasım’da Kelebekler’in kanat çırpışını meydanlara taşıyor. Hazırlamış oldukları bildirilerle, mektuplarla, İstanbul Sözleşmesi’ni anlattıkları broşürlerle 25 Kasım’a çağrı yapan Kadın Savunma Ağı, “Bu yıl salgın koşullarında “Kelebekler” her yerde uçsun, kadına yönelik erkek – devlet şiddetine karşı sesimiz her yerde yankılansın ve birleşsin istiyoruz.” diyor.

Eskişehir Kadın Savunma Ağı’ndan kadınlara mektup

Eskişehir’de kadından kadına çağrımız var diyen Kadın Savunma ağı üyeleri Gültepe Mahallesi’ndeki kadınlara mektuplarını ulaştırdı.

Bursa Kadın Savunma Ağı’ndan broşür dağıtımı

Bursa’da FSM Bulvarı’nda bir araya gelen kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ni anlatan broşürleri dağıtarak 25 Kasım’a çağrı yaptı.

Mersin’de kadından kadına çağrı

Mersin Kadın Savunması 25 Kasım çalışmaları kapsamında bildiri ve İstanbul Sözleşmesi broşürlerini dağıttı.

Ankara Kadın Savunması’ndan yasaklı sokaklarda eylem

Yasaklı Ankara sokaklarını mora boyan kadınlar “Şiddetin her türlü biçimine maruz kalan biz kadınlar itaat etmeyeceğimizi duyurmak için bugün sokaktayız. Tacize, tecavüze, cinayetlere ses çıkarmak için bugün sokaktayız. Yalnız değiliz, çaresiz değiliz. Birbirimize sımsıkı sarılarak dayanışmamızla karanlığı aydınlatacağız.” dedi. Ankara Kadın Savunma Ağı hazırlamış oldukları dövizlerle Kuğulu Park’tan Esat Caddesi boyunca 25 Kasım’a çağrı yaptı.

Ankara Mamak’ta da bir araya gelen Kadın Savunma Ağı “Erkek şiddeti karşısında yalnız ve çaresiz değiliz. Hakkımız olanı almak için geliyoruz.” diyerek tüm kadınları 25 Kasım’a davet etti.

Samsun Kadın Savunma Ağı’ndan pazarda bildiri dağıtımı

Samsun’da “Birbirimizi eşit, özgür ve hayatta istiyoruz” diyen kadınlar pazarda bildiri dağıttı, tüm kadınları 25 Kasım’a çağırdı.

Yorumlar