İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için buluşuyor, neler yapacağımızı birlikte konuşuyoruz

Gelin İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak ve sözleşmenin devletlere yüklediği yükümlülükleri uygulatmak için neler yapacağımızı konuşalım. Daha çok kadına nasıl ulaşacağımızı planlamak üzere toplanalım

İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için buluşuyor, neler yapacağımızı birlikte konuşuyoruz

Toplanıyoruz!

İstanbul Sözleşmesi bizim. Bir gece yarısı kararıyla hayatlarımızın tehlikeye atılmasını, erkek şiddeti karşısında daha güvencesiz hale gelmeyi kabul etmiyoruz dedik. Sokaklara çıktık, bulunduğumuz her yerde itirazlarımızı dile getirdik. Umutsuzluğa kapılmadık birbirimize dayanak olduk.

Kadınların artık itaat etmeye, susmaya, hiçbir şey olmamış gibi davranmaya niyeti yok!

Özgürlüğün kolay kazanılmadığını en iyi biz biliyoruz, kolay kolay da vazgeçmeyeceğiz. Ne tek başına ne de birileri bizim yerimize yapınca olacak.

Gelin İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak ve sözleşmenin devletlere yüklediği yükümlülükleri uygulatmak için neler yapacağımızı konuşalım. Daha çok kadına nasıl ulaşacağımızı planlamak üzere toplanalım.

Ankara, Artvin, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Mersin ve Samsun  illerinde 24 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da online olarak yapacağımız Kadın Savunma Ağı toplantılarında buluşup, birlikte zıvanadan çıkalım.

Toplantıya katılmak için aşağıdaki formu doldurun.

Yorumlar