Bursa Kadın Savunma Ağı: Geçinemiyoruz, İsyandayız!

Bursa Kadın Savunma Ağı: “Bugün Carrefour’un önündeyiz. Çünkü içeriye girecek durumumuz kalmadı. Ne temel gıda ihtiyaçlarımızı alabiliyoruz, ne ped alabiliyoruz, ne de faturaları ödeyebiliyoruz. Geçinemiyoruz, sokaktayız, isyandayız."

Bursa Kadın Savunma Ağı: Geçinemiyoruz, İsyandayız!

Bursa’da 16 Ocak günü CarrefourSA Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelen Kadın Savunma Ağı üyeleri, “Geçinemiyoruz, sokaktayız, isyandayız” diyerek eylem yaptı.

Alışveriş Merkezi önünde “Bugün Carrefour’un önündeyiz. Çünkü içeriye girecek durumumuz kalmadı. Ne temel gıda ihtiyaçlarımızı alabiliyoruz, ne ped alabiliyoruz, ne de faturaları ödeyebiliyoruz. Geçinemiyoruz, sokaktayız, isyandayız. Kadınlar işsiz, kadınlar düşük ücretlerle güvencesiz çalıştırılıyor. Bir de utanmadan, sıkılmadan en temel ihtiyaçlarımıza zam yapılıyor” konuşmalarıyla eylemi başlatan kadınlar, Lefkoşa Caddesi’nde yol keserek yürüyüş yaptı. Yürüyüş boyunca “Kadınlar yürüyor mücadele büyüyor” sloganları atıldı. İzmir Yolu Caddesi’nden Nilüfer Metro İstasyonu önüne kadar yürüyen Kadın Savunma Ağı üyeleri, burada yapılan konuşmalarla eylemi bitirdi. 

Eylemde “Pedlerdeki %18 vergi kaldırılsın”, “Kalk kız kriz var”, “Zamlar geri alınsın”, “Hesap yapmayacağız, hesaplaşacağız” yazılı dövizler taşındı.

Eylem bitmek üzereyken gelen polisin fotoğraf çekip, kadınları gözaltına almak amacıyla kuşatmaya çalışması etraftaki halkın da desteğiyle engellendi. 

Yorumlar