Bi Kamera, Bi Tripoda Değil, Bize Yenileceksiniz! – Kadın Savunma Ağı

İktidarın kadın düşmanı erkek yüzü, kontrgerilla-mafya ifşaatlarıyla yeniden gözler önüne seriliyor. Ama biz ifşaatlardan çok önce zaten faili meydan meydan parmağımızla göstermiştik: "Bedenimizi, emeğimizi, yaşamımızı tahakküm altına alarak inşa edilen neo-liberal faşist iktidarlar, tescilli kadın düşmanlarıdır, kadın katilleridir.

Bi Kamera, Bi Tripoda Değil, Bize Yenileceksiniz! – Kadın Savunma Ağı

İktidarın kadın düşmanı erkek yüzü, kontrgerilla-mafya ifşaatlarıyla yeniden gözler önüne seriliyor. Ama biz ifşaatlardan çok önce zaten faili meydan meydan parmağımızla göstermiştik: “Bedenimizi, emeğimizi, yaşamımızı tahakküm altına alarak inşa edilen neo-liberal faşist iktidarlar, tescilli kadın düşmanlarıdır, kadın katilleridir.

Kadınları kontrol edilmesi gereken ikincil varlıklar olarak gören devlet kurumları, AKP-MHP ittifakı, mafya-kontrgerilla yapıları ve sorumlu makam sahipleri, kadınların katlinden sorumludur.

Erkek egemen bu sistemin karşısında kendi hayatımızı, bedenimizi, emeğimizi savunuyoruz. Erkek şiddetini kaynağını teşhir ediyor, tarihin özneleri olarak karşılarına dikiliyoruz.

İstanbul Sözleşmesi’ne saldıran 12.cumhurbaşkanına,

Kadın düşmanlığını kendine iş edinen İçişleri Bakanı Soylu’ya,

Oluk oluk kan, ırkçılık ve toksik erkeklik akıtan Sedat Peker’e ve tüm erkek egemen faşist iktidarlara cevabımız:

Bi Kamera, Bi Tripoda Değil, Bize Yenileceksiniz!

Yorumlar