Aslı Alpar’la “Emine Hanım’ın Romanı”nı konuşuyoruz

Karikatürist Aslı Alpar'la yeni çıkan çizgi romanı "Emine Hanım'ın Romanı" ile Kadın Savunma Ağı'nın konuğu oluyor. Alpar anneannesinin hayatını anlattığı çizgi-romanında bir kadının varolma sürecini bizlere aktarıyor

Aslı Alpar’la “Emine Hanım’ın Romanı”nı konuşuyoruz

Karikatürist Aslı Alpar’la yeni çıkan çizgi romanı “Emine Hanım’ın Romanı” ile Kadın Savunma Ağı’nın konuğu oluyor. Alpar anneannesinin hayatını anlattığı çizgi-romanında bir kadının varolma sürecini bizlere aktarıyor.

Kitap tanıtımından: 1922 doğumlu, İstanbullu, zengin bir ailenin kızı Emine Hanım. Ahlak bekçisi babası tarafından okul ile ilişiği kesilen, ardından evden devam eden eğitim hakkı da elinden alınan, sevdiceği ile bir hayat kurmasına izin verilmeyen, yaşadığı dönemde kıymetli sayılan “subay karısı” unvanının gölgesine tenezzül etmeyen, “ayıp” kabul edilen ruhsal sorunlarını yapayalnız göğüsleyen, her yaşında biraz daha içine kapanan, kaybolan, izleri silinen Emine Hanım’ın hayatını anlatan bu kitap, tıpkı bir aile albümü gibi kalabalık bir günde olmasa da yalnız hissettiğiniz her anda raftan indirip almaya, okumaya ve görmeye değer bir hikâye sunuyor.

20 Aralık Pazar 15.00’de zoom üzerinden gerçekleşecek söyleşi için kayıt formu doldurmayı unutmayın. Çıkın çıkın gelin.

Yorumlar