Ali Özahi Tutuklansın! Erkek Adalet Değil Gerçek Adalet Sağlansın!

Geçtiğimiz günlerde Antep'te boşanma aşamasında olduğu erkek Ali Özahi ile tartıştığı sırada balkondan düşerek ölen Sezay Koçak ve tüm kadınlar için adalet mücadelemiz sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Antep’te boşanma aşamasında olduğu erkek Ali Özahi ile tartıştığı sırada balkondan düşerek ölen Sezay Koçak ve tüm kadınlar için adalet mücadelemiz sürüyor.

Kamuoyuna intihar etti diye yansıyan, şüpheli bir şekilde balkondan düşerek ölen Sezay’ın o sırada yanında olan ve şiddetli bir şekilde tartıştığı, boşanmak üzere olduğu Ali Özahi ise emniyette ifadesini verdikten sonra serbest bırakılıyor ve Gaziantep Savcılığı olayın hemen ardından dosyaya gizlilik kararı getiriyor. Otopsi raporunun açıklanması için ise 6 ay süre veriliyor. Yapılması gereken katilin tutuklanması ve kamuoyuna gerçek bilginin verilmesi iken yine bir erkek korunuyor. Kadın cinayetlerinin intihar denilerek üstü kapatılmaya çalışılıyor. Toplumun gözü önünde suç işleyenler aklanarak kadınların yaşamlarına saldırı meşru kılınıyor. Buna izin vermeyeceğiz.

Ali Özahi derhal tutuklanmalı, gerçek bilgiler kamuoyuna sunulmalı, dava sürecinde kadın örgütlerinden görüş alınmalıdır!

Kadın cinayetlerinin önlenmesi adına acilen İstanbul Sözleşmesi – 6284 sayılı kanunun uygulanması, kadın cinayetlerinin münferit olduğuna dair kadın düşmanı açıklamaların son bulması, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini perçinleyen herkesin hukuken yargılanması gerekmektedir.

Her gün bir kadın katliamı ile uyandığımız bu memlekette devlet kurumları görevini yerine getirmekten imtina ediyorsa ve kadınların yaşam hakkı elinden alınıyorsa kadınlar için gerçek adaleti mücadelemiz ile sağlayacağız. Kaybettiğimiz tüm kadın arkadaşlarımız için öfkemiz büyüyor. İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması, erkek şiddetinin önlenmesi, Ali Özahi’nin tutuklanması ve gerçek adaletin sağlanması için başta Antepli kadınlar olmak üzere tüm kadınları birbirini savunmaya, bulunduğu illerde kadın savunma ağlarını büyütmeye çağrıyoruz.

Antep Kadın Savunması

Yorumlar