Aleyna için adalet diyerek eylemdeyiz!

8 Haziran Pazartesi günü saat 18.30'da Ankara Ziya Gökalp Caddesi, Çankaya Belediyesi önünde buluşuyoruz! Aleyna için adalet istiyoruz.

Aleyna için adalet diyerek eylemdeyiz!

3 Haziran günü evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’a sistematik olarak şiddet uygulayan sevgilisi Ümit Can Uygun’un yakalanmasını istiyoruz. Kadınların hayatı değerlidir! Kadın dayanışmasını büyütmek ve birbirimizi savunmak için Aleyna’nın arkadaşları ve ailesiyle beraber örgütlediğimiz eyleme tüm kadınları bekliyoruz. 8 Haziran Pazartesi günü saat 18.30’da Ankara Ziya Gökalp Caddesi, Çankaya Belediyesi önünde buluşuyoruz! Aleyna için adalet istiyoruz.

Aleya için adalet twitter hesabını  ve #aleynacakiricinadalet tagini takip ederek dayanışmayı yükseltelim: AleynaİçinAdalet@icin_aleyna

Aleyna Çakır cinayetindeki gelişmeler için aşağıdaki linkteki habere bakınız:

Aleyna Çakır’a ne oldu?

Aleyna’nın arkadaşları, 17 Nisan’da Ankara’da Kadın Savunma Ağı’na başvurarak dayanışma talep etmiş ve Aleyna Ümit Can Uygun hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra, 18 Nisan’da sokağa çıkma yasağının başlamasıyla birlikte tehditler üzerine şikayetini geri çekmişti.

Aleyna tek başına hayatını kurmaya, sürdürmeye çalışan bir kadındı. Mafyatik ilişkileri olan Ümit Can Uygun tarafından defalarca işkenceye maruz kaldı. Tehdit edildi. Buna intihar denmez!

Ankara Kadın Savunma Ağı’ndan Buse Uçer arkadaşımız, dün Etlik Karakolu’nda konuyla ilgili ifade vererek konunun takipçisi olacağımızı bir kez daha belirttik:

 

 

Yorumlar