Adana’da Feminist Özsavunma Atölyeleri Başlıyor

Şiddet her yerde; evde, sokakta, iş yerinde, otobüste. Bizlerse özgür ve özerk kadınlar olarak yaşamak; kendi hayatlarımızın; kendi kararlarımızın; ke

Adana’da Feminist Özsavunma Atölyeleri Başlıyor

Şiddet her yerde; evde, sokakta, iş yerinde, otobüste. Bizlerse özgür ve özerk kadınlar olarak yaşamak; kendi hayatlarımızın; kendi kararlarımızın; kendi bedenlerimizin ve kendi geleceğimizin sahibi olmak istiyoruz.

Bunun için önce şiddetin kaynağını saptamalı; güvenliğimizi pekiştirecek yeteneklere sahip olduğumuza inanmalı ve bu yetenekleri geliştirmeliyiz. Cinsiyetçi yaklaşımları saptayabilir, fark edebilir ve reddedebiliriz.

Şimdi feminist öz-savunma atölyeleriyle kendi hayatımıza sahip çıkıyoruz. 15 Şubat’ta başlayacak dört haftalık atölye çalışmamıza kaydolun; birbirimizden öğrenelim; bilincimizi ve yeteneklerimizi hep birlikte geliştirelim.

Feminist öz-savunma atölyemiz, hayatımızı denetim altına almaya çalışan erkek şiddetine karşı feminist öz-bilinç, öz-saygı ve özerklik bilincimizi ve yeteneklerimizi öz-deneyimlerimizden yola çıkarak geliştirmeyi hedefleyen kişisel, zihinsel ve pratik çalışmaları kapsayan dört haftalık bir içeriğe sahip olacaktır. Diğer oturumlarıın tarihleri atölye katılımcıları ile belirlenecektir. Atölyenin sağlıklı biçimde yürütülmesi için kontenjan 25 kayıtla sınırlı tutulacaktır.

Atölyemiz ücretsizdir.

Kayıt İçin: 0544 970 24 07

Yorumlar